10 نماد رایج یوگا همراه با مفهومشان

های یوگا
نمادها بخش عظیمی از زندگی ما هستند چه به آنها توجه کنیم چه نکنیم. در یوگا نماد ها بسیار رایج اند و مفاهیم زیادی را در خود می گنجانند.

نمادهای یوگا همانند سخنان بخش مهمی از ارتباط انسانی اند و ابزاری برای انتقال یک پیام، ایده، مفهوم، تجربه و عقیده ی معنوی در بعد بصری (دیداری) می باشند.ما به عنوان انسان تلاش می‌کنیم تا تقریباً معنا و مفهوم هر چیزی که می بینیم یا انجام می‌دهیم را پیدا کنیم و نمادها در انجام این کار به ما کمک می‌کنند.

یوگا شامل تعداد زیادی نماد می باشد این نمادها به ما کمک می‌کند تا معنای عمیق‌تری که پشت پرده اعمال روزانه وجود دارند را درک کنیم. ممکن است نماد های یوگا بر اساس فرهنگی که در آن استفاده می‌شوند معانی کاملاً متفاوتی داشته باشند.

ما یک لیست از ۱۰ نماد رایج در یوگا تهیه کرده‌ایم، که معنای همه ی آنها را توضیح می دهد. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بیشتر در مورد این نماد های مشهور یاد بگیرید:

اُم (ॐ)

نماد ام “Om” که اهم “Ohm” و اوم “Aum” هم تلفظ می شود، نمادی است که صدای جهان هستی را ارائه می دهد و می تواند به چاکراهایتان انرژی ببخشد. همچنین ام “Om” یک مانترا نیز به حساب می‌آید. (نوعی صدا یا کلمه که به عنوان دعا در برخی آیین ها از جمله هندی تکرار می‌شود یا به تفکر عمیق کردن کمک می‌کند.)

این آهنگ ساده و کشیده تمام کلمات و صداهای موجود در زبان آدمیزاد را متحد و یکی می کند. صدا و ارتعاش حاصل از بیان ام “Om” می تواند ذهن و دستگاه عصبی مرکزی تان را آرام کند و احساس صلح، آسودگی و اتحاد را به ارمغان بیاورد.

همچنین می تواند ذهن، بدن و روح را در یک تراز قرار دهد و آنها را متعادل نگه دارد. ام “Om” توانایی کاهش دادن استرس و قوی کردن تمرکز را دارد و چرخه خواب را تنظیم می کند.

نماد اوم که یکی از نماد های رایج در یوگاست.

هر بخش از نماد ام یک معنای خیلی خاص دارد.

admin
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • امیر 13 سپتامبر 2020 / 7:02 ق.ظ

  با سپاس از آموزش مفید شما.
  بی زحمت دیگر نماد ها را هم بررسی کنید.

  • admin 14 سپتامبر 2020 / 12:09 ق.ظ

   درود آقا امیر
   بله حتما -در تقویم محتوایی ما قرار داره و به مرور در همین پست اضافه میکنیم …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *